Niespodzianka w Bełchatowie

Kolejny bardzo dobry występ zanotowała drużyna młodzików Omegi Kleszczów w klasie okręgowej D1. Podopieczni Michała Zientarskiego zremisowali w Bełchatowie z GKS 2:2 (1:1).

Mecz rozgrywany na sztucznej murawie sprawił trochę problemów gościom i musiało minąć dobrych kilka minut, aby weszli na swoje tory. Początek spotkania należał do gospodarzy. Do przerwy był jednak remis po 1:1, a w pierwszej minucie drugiej połowy padł gol dla Omegi, po trafieniu Dawida Gałwy. GKS Bełchatów grał jednak do końca i w ostatnich minutach strzelił gola wyrównującego.

- Remis na wyjeździe z takim przeciwnikiem brałbym w ciemno. Niewiele zabrakło a byśmy dowieźli to zwycięstwo do końca. Trzeba być jednak obiektywnym, to GKS stworzył sobie więcej sytuacji podbramkowych i chwała naszemu bramkarzowi, że wychodził z nich obroną ręką. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że gra się tak jak przeciwnik pozwoli. Nam GKS nie pozwolił za bardzo budować akcji atakiem pozycyjnym. Byliśmy zmuszeni do gry z kontry i dwa razy po niej udało nam się strzelić bramki. Mimo, że straciliśmy gola w końcówce, to ten remis jest dla nas budujący - mówi Michał Zientarski.

Omega Kleszczów: Miłosz Dylak, Tomasz Bujacz, Eryk Krzympiec, Jakub Bujacz, Maksymilian Muskała. Szymon Podawca, Michał Koszur, Bartosz Pendziwiatr, Oliwier Ołubek, Wiktor Klimczyk, Dawid Gałwa i Antoni Rejek.