• OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • Patryk KUSIAK

  • Paweł WIŚNIEWSKI

  • Klaudia OŁUBEK

  • Sylwia OLEŚKIEWICZ

  • Przemysław GAWRYSIAK

Lider lepszy o jedną bramkę

MIOST |

Unia Skierniewice zapewniła sobie w Kleszczowie mistrzostwo jesieni w IV lidze łódzkiej. W meczu 15. kolejki rundy jesiennej lider pokonał naszą drużynę 2:1 (1:1). Honorową bramkę dla Omegi strzelił Witold Grzywiński.

Mecz w sposób wymarzony rozpoczął się dla Unii. Już w 7. minucie niezdecydowanie obrońców wykorzystał Patryk Bojańczyk i pewnym strzałem pokonał Mateusza Gałczyńskiego. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale piłka po strzale głową trafiła w poprzeczkę. W 16. minucie mocnym uderzeniem z wolnego popisał się Kamil Łojszczyk. W znakomitym stylu ten strzał obronił Gałczyński. Omega mogła odpowiedzieć w 27. minucie. Świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Adrian Ociepa. Upragniona bramka dla Omegi padła cztery minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Witolda Grzywińskiego, któremu nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. W 57. minucie w boczną siatkę uderzał Bojańczyk. Dziesięć minut później Gałczyński musiał po raz drugi wyjmować piłkę z bramki. Pokonał go, kończąc skutecznie szybką akcję Unii, Kamil Sabiłło. Pięć minut później powinno być 3:1. Sabiłło przegrał jednak pojedynek z Gałczyńskim. Wynik nie uległ już zmianie i Unia mogła po meczu świętować trzynaste zwycięstwo w sezonie. Dało im ono tytuł mistrza jesieni w IV lidze łódzkiej na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy.

Omega Kleszczów – Unia Skierniewice 1:2 (1:1)
Bramki: Witold Grzywiński 32 – Patryk Bojańczyk 7, Kamil Sabiłło 66

Omega: Gałczyński – Mateusz Roczek, Grzywiński, Pałyska ż, Ociepa ż (74′ Grabowski) – Belica (84′ Konecki), Szewczyk, Paweł Kowalski ż, Tomesz (65′ Barański), Berg – Krzysztof Kowalski

Nasza drużyna za tydzień zmierzy się w Kwiatkowicach z miejscowym LKS. Mecz odbędzie się w sobotę (11 listopada) o 13:00.

Partnerzy

lodzkifutbol.pl     OZPN Piotrków Tryb.

www.keeza.pl

www.tomadex.pl