Mikołajki Cup w Łodzi

Drużyna Omegi Kleszczów (rocznik 2005 i młodsi) uczestniczył w mocno obstawionym turnieju Mikołajki Cup rozgrywany na obiektach Chojeński Klub Sportowy w Łodzi. Turniej ten był rozgrywany na dwóch sztucznych boiskach, na otwartym powietrzu, co jest rzadkością w okresie późnej jesieni.

Każdy mecz trwał 30 minut, a grano tak jak w rozgrywkach ligowych - dziewięcioosobowymi zespołami. Omega w niezwykle doborowym towarzystwie zajęła 11 miejsce, na 14 startujących drużyn. Nasz zespół przegrał w pierwszej fazie grupowej z RTS Widzewem Łódź 1:6, Akademią Reissa Konin 1:5, UKS SMS Łódź (dziewczęta) 1:4. Następnie grał w Lidze Europy, gdzie pokonał Łodziankę 1:0, Metalowca Łódź 3:2 oraz przegrał 0:4 z Sokołem Aleksandrów i zremisował 3:3 z Borutą Zgierz.

W turnieju w Łodzi wzięli udział: Miłosz Dylak, Wiktor Falarz, Dawid Kuśmierek, Tomasz Bujacz, Maksymilian Muskała, Szymon Rejek, Jakub Bujacz, Bartosz Pendziwiatr, Michał Koszur, Szymon Podawca, Wiktor Klimczyk, Dawid Gałwa, Bartosz Bujacz, Oliwier Ołubek, Wiktor Michałek i Bartłomiej Uchroński.

- Cieszę się, że miałem możliwość uczestniczenia wraz z moim zespołem w tak mocno obsadzonym turnieju. Nie jechaliśmy tam po wynik, ale po naukę. Oczywiście nie można odmówić moim zawodnikom chęci zwycięstwa w każdym meczu, ale w kilku spotkaniach przeciwnik okazał się po prostu za silny. Przed nami ostatnie półtora tygodnia roztrenowania i zasłużona przerwa świąteczna - powiedział trener naszej drużyny Michał Zientarski.