Wyjazdowy, cenny jeden punkt

Omega Kleszczów zremisowała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1) w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. To trzecie z rzędu spotkanie bez porażki dla drużyny Tomasza Jaworskiego. Wyrównującego gola tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania zdobył Dominik Cukiernik.

Wynik spotkania otworzył w 27. minucie Mateusz Zawiska. Napastnik Świtu wykorzystał złe wybicie piłki z własnego pola karnego przez jednego z obrońców Omegi i strzałem głową pokonał Pawła Wiśniewskiego. Chwilę później mogło być 2:0 dla Świtu. Wiśniewski stanął jednak na wysokości zadania i obronił uderzenie Przemysława Szabata. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przewagę osiągnęła Omega. Na minutę przed zejściem do szatni do wyrównania doprowadził Dominik Cukiernik wykorzystując dośrodkowanie w pole karne.

W drugiej połowie spotkanie było wyrównane. W 56. minucie Świt stworzył sobie świetną sytuację do zdobycia gola, ale Zawiska na szczęście dla Omegi nie trafił w bramkę. Obie drużyny w kolejnych minutach bardziej skupiły się na obronie własnej bramki niż na atakach. Meczową piłkę mieli w 85. minucie gospodarze. Wiśniewskiemu dopisało szczęście, a piłka dwukrotnie trafiła w słupek jego bramki! Wynik spotkania nie uległ już zmianie i kleszczowianie dopisali do swojego dorobku cenny, wyjazdowy punkt.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Omega Kleszczów 1:1 (1:1)
Bramka dla Omegi: Dominik Cukiernik 44

Omega: Paweł Wiśniewski – Łucki, Słomian ż, Jacak, Marciniak – Zawodziński, Solecki, Berg, Cukiernik (69′ Dryja), Czaplarski (87′ Krymarys) – Górski ż (82′ Kowalski).
Trener: Tomasz Jaworski

Następne spotkanie Omega rozegra na własnym boisku. 18 października nasza drużyna zagra z Pelikanem Łowicz. Początek meczu o 14:00.