Pięć bramek w sparingu z Pelikanem

Pelikan Łowicz wygrał w Kleszczowie z Omegą 3:2 (1:0) w sparingowym meczu dwóch trzecioligowych drużyn z naszego województwa. O zwycięstwie gości zdecydowała bramka Michała Fabijańskiego zdobyta w ostatniej minucie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych obie drużyny zagrały w szybkim tempie, a efektem było pięć zdobytych bramek.

Wynik spotkania otworzył Bartosz Narożnik, który pokonał Pawła Wiśniewskiego w 12. minucie. Więcej emocji przyniosła druga część sparingu. Dziesięć minut po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Mikołaj Grzelak. Pelikan chwilę później ponownie wyszedł na prowadzenie po trafieniu Roberta Kowalczyka. W 70. minucie na 2:2 wyrównał z rzutu karnego Dariusz Słomian. Wydawało się, że wynik 2:2 utrzyma się do ostatniego gwizdka. Tak się jednak nie stało. Wprowadzony po przerwie na plac gry Michał Fabijański pokonał w ostatniej minucie rezerwowego bramkarza Omegi Michała Zientarskiego i test-mecz zakończył się wygraną Pelikana.

Omega Kleszczów – Pelikan Łowicz 2:3 (0:1)
Bramki: Mikołaj Grzelak 55, Dariusz Słomian 70-karny – Bartosz Narożnik 12, Robert Kowalczyk 60, Michał Fabijański 90

Omega: Paweł Wiśniewski (65′ Zientarski) – Grzelak, Kabziński, Słomian, Jacak (46′ Barański) – Marciniak, Zawodziński, Cukiernik (46′ Pędziwiatr), Olejnik (46′ Szubert), Paweł Kowalski (70′ Krawczykowski) – Marcin Wałęski.