Trzecie zwycięstwo w tym sezonie

Omega Kleszczów pokonała MKP-Borutę Zgierz 2:0 (1:0) w spotkaniu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. To druga wygrana naszej drużyny pod wodzą Dariusza Bratkowskiego. Bramki zdobyli Szymon Serafin oraz Michał Konecki.

Do 19. minuty żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji podbramkowej. Pierwszy zaatakował Boruta, ale uderzenie Marcina Koseckiego trafiło w poprzeczkę. Pięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Szymon Serafin. Mocno uderzona piłka wpadła do bramki bronionej przez Dominika Wężyka. Była to tak naprawdę jedyna sytuacja dla Omegi godna uwagi w pierwszej połowie.

Po zmianie stron tempo meczu się nie zmieniło. Z biegiem czasu Omega uzyskała coraz większą przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Strzał Marcina Szóstakiewicza trafił w słupek, a kilka mocnych strzałów obronił Wężyk. Dopiero w 86. minucie wygraną gospodarzy przypieczętował Michał Konecki.

Omega Kleszczów – MKP-Boruta Zgierz 2:0 (1:0)
Bramki: Szymon Serafin 25, Michał Konecki 86

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Szóstakiewicz, Grzywiński, Kuliberda – Szaniec, Ociepa ż (76′ Tazbir), Tomesz (90′ Pałyska), Pieniążek, Serafin – Krzysztof Kowalski (66′ Konecki)

Za tydzień nasz zespół pauzuje, a w 13. kolejce ponownie zmierzy się przed własną publicznością - tym razem ze Zjednoczonymi Stryków. To spotkanie rozpocznie się w sobotę (20 października) o 15:00.