Pewne zwycięstwo lidera IV ligi

Nie udało się Omedze sprawić niespodzianki w pierwszej wiosennej kolejce IV ligi łódzkiej. Nasz zespół przegrał z RKS Radomsko 0:2 (0:0). Za tydzień podopiecznych trenera Dariusza Bratkowskiego czeka pojedynek z Buczku z Orkanem.

Pierwsza połowa była bezbarwnym widowiskiem. Piłkarzom w grze nie pomagał porywisty wiatr. Najlepszą sytuację stworzyła Omega w 31. minucie. Potężne uderzenie Krystiana Pałczyńskiego przeleciało jednak minimalnie obok bramki Wiktora Baranowskiego.

Sześć minut po wznowieniu gry lider objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Pluta, który strzałem głową pokonał Pawła Wiśniewskiego. Nieco ponad kwadrans później było 2:0. Z rzutu karnego nie pomylił się Łukasz Gloc. W końcówce obie drużyny stworzyły jeszcze bramkowe sytuacje ale wynik nie uległ już zmianie.

Omega Kleszczów - RKS Radomsko 0:2 (0:0)
Bramki: Adrian Pluta 51, Łukasz Gloc 69-karny

Omega: Paweł Wiśniewski - Roczek, Zieliński, Pałyska, Michalak - Ociepa ż (63' Krzysztof Kowalski), Szóstakiewicz (55' Śpiewak), Paweł Kowalski, Szaniec, Pieniążek - Pałczyński (84' Morawski).