Przerwana seria i pewna wygrana

Za nami dwa ostatnie spotkania seniorskich drużyn Omegi Kleszczów przed własną publicznością. Pierwsza drużyna zremisowała w Łękińsku z Andrespolią Wiśniowa Góra 1:1 (1:0), a rezerwy wysoko pokonały w Żłobnicy LKS Mniszków 6:1 (1:1). Za tydzień oba zespoły zakończą sezon meczami na wyjeździe.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli nasi piłkarze. Już w 13. minucie objęli zresztą prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Adrian Ociepa i strzałem głową pokonał Daniela Latka. Wydawało się, że Omega pójdzie za ciosem, ale o dziwo to goście przejęli inicjatywę. Brakowało im jednak szczęścia.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Omega chciała dowieźć korzystny wynik, ale ta sztuka podopiecznym Dariusza Bratkowskiego się nie udała. W 84. minucie błąd obrony wykorzystał Igor Świątkiewicz. W końcówce obie drużyny miały jeszcze piłkę meczową. Zimnej krwi pod bramką zabrakło jednak Robertowi Tomeszowi (Omega) i Sebastianowi Radzio (Andrespolia). Jeszcze w doliczonym czasie gry Omega egzekwowała pięć rzutów rożnych pod rząd. Za każdym razem piłkę z własnego pola karnego wybijali jednak obrońcy.

Omega Kleszczów - Andrespolia Wiśniowa Góra 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Ociepa 13 - Igor Świątkiewicz 84

Omega: Paweł Wiśniewski - Mateusz Roczek, Zieliński, Pałyska (79' Szóstakiewicz), Kuliberda - Szaniec (72' Morawski), Ociepa, Pieniążek (71' Śpiewak), Tomesz, Pałczyński (86' Jędrzejczyk) - Krzysztof Kowalski (61' Olas)

Równolegle w Żłobnicy z LKS Mniszków rywalizowała Omega II. Drużyna Witolda Sowały nie dała rywalowi szans, wygrywając aż 6:1 (1:1). Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie.

Omega II Kleszczów - LKS Mniszków 6:1 (1:1)
(Bartłomiej Saternus 11, Dawid Gajda 48, 65, 81, Dawid Barański 72, Michał Konecki 90 - Michał Molin 31)

Za tydzień pierwsza drużyna zagra na wyjeździe w Kwiatkowicach z LKS (niedziela, 16 czerwca - 16:00), a rezerwy zmierzą się w Gomunicach z LUKS (sobota, 15 czerwca - 17:00).