Dwie sparingowe przegrane seniorów

Kolejne spotkania sparingowe rozegrały seniorskie zespoły Omegi Kleszczów, które przygotowują się do sezonu 2019/2020 w IV lidze łódzkiej i piotrkowskiej klasie okręgowej. Pierwsza drużyna przegrała z trzecioligową Lechią Tomaszów 3:8 (0:6), a rezerwy uległy Szczerbcowi Wolbórz 3:4 (1:2).

Dla Lechii był to ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu w III lidze. Tomaszowianie od pierwszej minuty uzyskali wyraźną przewagę i już do przerwy prowadzili aż 6:0. Po zmianie stron gra się wyrównała, a w końcówce to Omega zaczęła dyktować warunki. Dwa gole strzelił Marcin Szóstakiewicz (bezpośrednio z rzutu rożnego i z rzutu karnego), a na listę strzelców wpisał się także Bartłomiej Saternus.

Przegrała swój mecz także druga drużyna Omegi. Zespół Witolda Sowały grał ze Szczerbcem Wolbórz i zszedł z boiska pokonany 4:3 (2:1). - Bardzo szybki, fajny mecz. Nie ustrzegliśmy się kilku błędów, ale ogólnie jestem zadowolony szczególnie z postawy młodych graczy - mówi szkoleniowiec, który strzelił dwie bramki. Na listę strzelców wpisał się również Michał Konecki.