Punkty z sobotnich wyjazdów

Obie seniorskie drużyny Omegi Kleszczów zapunktowały w sobotnich (14 września) wyjazdowych spotkania. Pierwszy zespół wywalczył trzy punkty w Strykowie, wygrywając ze Zjednoczonymi 3:2 (0:0). Blisko zwycięstwa w Kamieńsku były także rezerwy. Jeszcze w 87. minucie prowadziły 3:1. Mecz zakończył się jednak remisem 3:3.

Mecz na trudnym terenie w Strykowie rozstrzygnął się w drugiej połowie. Bohaterem Omegi został wprowadzony w 70. minucie Bartłomiej Saternus. To on strzelił zwycięskiego gola na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Zjednoczeni Stryków - Omega Kleszczów 2:3 (0:0)
(dla Omegi: Robert Tomesz 61, Paweł Kowalski 70, Bartłomiej Saternus 87)

Omega: Paweł Wiśniewski - Kowalik, Zieliński, Kuliberda, Milczarek (70' Olas) - Tomesz (70' Saternus), Pieniążek, Paweł Kowalski, Ociepa, Michalak - Pałczyński (65' Krzysztof Kowalski)

Jeszcze w 87. minucie zespół Witolda Sowały prowadził 3:1 i wydawało się, że zainkasuje trzy punkty. W Świcie przebudził się jednak najbardziej doświadczony snajper tego klubu. Jarosław Bąkowicz dwa razy trafił do bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Świt Kamieńsk - Omega II Kleszczów 3:3 (1:1)
(Maciej Rudzki 4, Jarosław Bąkowicz 87, 89 - Łukasz Roczek 12, Dawid Gajda 54, Szymon Serafin 71)

Za tydzień obie nasze drużyny zagrają u siebie. W IV lidze łódzkiej Omega podejmie Wartę Sieradz, a mecz w Łękińsku rozpocznie się w sobotę (21 września) o 16:00. Dzień później (22 września o 15:00) Omega II zmierzy się w Żłobnicy z Włókniarzem Moszczenica. Wcześniej - 18 września - zapraszamy do Łękińska na mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. O 15:30 Omega zagra z Polonią Piotrków i będzie to rewanż za niedawne spotkanie ligowe w Piotrkowie Trybunalskim (5:1 dla Polonii).