Monika i Tomasz byli najszybsi

Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek z Łodzi okazali się najszybsi w 7. Ogólnopolskim Biegu Kleszczów na Piątkę. Udział wzięło 350 biegaczy z całej Polski. Osmulski przybiegł na metę z czasem 14 minut i 59 sekund i o 2 sekundy wyprzedził Aleksandra Dragana z Kielc. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Hasiura ze Starowej Góry (15 minut i 39 sekund).

Monika Kaczmarek przybiegła na metę dziesiąta w kategorii open, ale okazała się zdecydowanie najszybsza wśród kobiet. Osiągnęła czas 16 minut i 52 sekund.

Najszybszym mieszkańcem gminy Kleszczów okazał się natomiast Radosław Berencz, który z czasem 17 minut i 46 sekund zajął siedemnaste miejsce w kategorii open.

218. Marian Anszperger - 27:58, 29. miejsce w gminie
267. Tadeusz Rośkowski - 30:59, 11. miejsce M60, 31. miejsce w gminie (jedyny zawodnik z rekordem życiowym)

Organizatorem biegu był LKS Omega Kleszczów przy współudziale Gminy Kleszczów.

Oprócz tego dwójka naszych biegaczy wystartowała w 37. PZU Wrocław Maratonie. Bieg ukończyło 3151 zawodników.

196. miejsce zajął Sebastian Koniarski z czasem 3:21.34 (życiówka poprawiona o 6 minut). Dało mu to 72. miejsce w kategorii M30
439 był zaś Grzegorz Trajdos (3:35.39), który zajął 35. miejsce w kategorii M50.