Trzy medale naszych młodzików

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Świetny start zanotowali nasi młodzicy, którzy przywieźli do Kleszczowa medale i swoje rekordy życiowe, a Dawid Kopka pobił rekord Polski w podrzucie.

W kategorii do 45 kilogramów srebrny medal wywalczył Oliwier Ołubek, który osiągnął w rwaniu 46 kilogramów, a podrzucie 61. Złoty medal przegrał o zaledwie jeden kilogram z Szymonem Góralskim z Polwicy Wierzbno. Srebro wywalczył także w kategorii plus 96 kilogramów Dawid Kopka. Nasz potężny sztangista (131,7 kg wagi) wyrwał 105 kilogramów i podrzucił aż 146 - co było przez chwilę nowym rekordem Polski. O kilogram ten wynik poprawił Szymon Ziółkowski (Mazovia Ciechanów), który ostatecznie został mistrzem Polski. Brązowy medal w wadze do 96 kilogramów wywalczył zaś Marcin Jakóbczak (77 kg w rwaniu, 101 kg w podrzucie).

Startowali także: Imer Sejdija (kategoria 73 kg, 7. miejsce w dwuboju) oraz Maja Bańkowska (kategoria 59 kg, 9. miejsce w dwuboju).