Omega mistrzem! Zdecydowała dogrywka!

Wspaniały sukces Omegi Kleszczów!!! Nasza drużyna wygrała 30. Ogólnopolski Turniej "Piłkarska Kadra Czeka", który odbył się w Słubicach. W finale Omega wygrała po dogrywce z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:1!

Po raz pierwszy w tym turnieju Omega nie straciła bramki jako pierwsza. W drugiej połowie sfaulowany został Miłosz Podsiadły i sędzia finałowego spotkania podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Bartek Saternus. Szybko wyrównał jednak Kacper Nastałek i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1.

Sędzia zarządził więc dogrywkę (2x10 minut). Pierwsza jej część nie przyniosła bramki. Na pięć minut przed końcem arbiter podyktował rzut karny dla Omegi. Do piłki podszedł ponownie Saternus i nie zawiódł. Ostatnie sekundy wlokły się niesamowicie, ale drużyna Jacka Drzewieckiego nie dała już Tomasovii strzelić gola.

- Jestem bardzo wzruszony. Cieszę się z tego sukcesu bardzo bo to największe osiągnięcie naszej młodzieżowej piłki - skomentował sukces Jan Gurazda, prezes Omegi Kleszczów.

Turniej "Piłkarska kadra czeka" to największa w Polsce impreza dla młodych piłkarzy zrzeszonych w LZS. Ojcem akcji był redaktor Adam Gocel z Telewizji Polskiej.