Druga wygrana naszych trampkarzy

Nasi trampkarze występujący w klasie okręgowej C2 wskoczyli na zwycięską ścieżkę. Borykający się z brakami kadrowymi zespół trenera Marcina Szymaka w kolejnym swoim meczu zwyciężył UKS Pilicę Tomaszów Mazowiecki 4:2 (2:1).

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla naszego zespołu, bo już po niespełna 20 minutach prowadził 2:0. Najpierw w 8. minucie najprzytomniej zachował się Mikołaj Tokarski i skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. 10 minut później Piotr Zybura z około 30 metrów lobem pokonał bramkarza przyjezdnych. Cała pierwsza połowa była prowadzona z lekką przewagą zespołu przyjezdnego, którzy najlepszą okazję na zmniejszenie strat miał w 28 minucie, ale zawodnikowi z Pilicy nie dał pokonać nasz bramkarz Bartek Grzesik, który w wyśmienity sposób obronił rzut karny. Trzeba nadmienić, że to już druga jedenastka obroniona przez Bartka. Pod koniec pierwszej połowy nasz zespół zanotował dwie straty. Najpierw kontuzji nabawił się Mikołaj Tokarski, co oznaczało granie całej drugiej połowy w 10, a następnie Omega straciła bramkę z rzutu wolnego.

Druga połowa, mimo gry w dziesiątkę, była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Omegi. Pilica strzeliła co prawda bramkę na 2:2, ale nasz zespół nie rezygnował z walki o wygraną. W 72. minucie na prowadzenie wyprowadził Omegę Kacper Nagaduś, egzekwując skutecznie rzut wolny z około 30 metrów. Ten sam zawodnik na dwie minuty do końca po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie na 4:2.

- Mimo problemów kadrowych i wielu przeciwności nasza drużyna pokazuje z meczu na mecz duże zaangażowanie i wolę walki. W ostatnim meczu na szczególne pochwały zasłużył bramkarz naszej drużyny Bartek Grzesik, który mocno przyczynił się swoimi interwencjami do zwycięstwa. Mimo małego (jak na razie) wzrostu jest wielki sercem. Gratulacje oczywiście należą się całej drużynie za włożenie maksymalnego wysiłku - powiedział trener Marcin Szymak.

Skład Omegi w ostatnim meczu: Bartłomiej Grzesik (b), Dominik Mielczarek, Mikołaj Tokarski, Tymoteusz Jakubowski, Karolina Olczyk (c), Bartłomiej Cieślak, Piotr Zybura, Maciej Kokosiński, Adam Olczyk, Sebastian Krukowski, Kacper Nagaduś.