• OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • OMEGA
  • Przemysław GAWRYSIAK

  • Klaudia OŁUBEK

  • Paweł KOWALSKI

Zielone Wyzwania dla dzieci i młodzieży

MIOST |

Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, PZPN wspólnie ze sponsorami turnieju przygotował Zielone Wyzwania, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.

– Zielone Wyzwania to nasza odpowiedź na pandemiczną rzeczywistość. Kiedy sytuacja zmusiła nas do odwołania rozgrywek w trwającym sezonie, wiedzieliśmy, że nie możemy tak po prostu pozostawić dzieci, które na udział w Turnieju czekają przez cały rok. Przygotowaliśmy więc alternatywę. Nie zabraknie w niej miejsca na demonstrację piłkarskich umiejętności, sportową i bezpieczną rywalizację, a przede wszystkim na doskonałą zabawę. O wszystko zadbali nasi najlepsi specjaliści w dziedzinie piłki dziecięcej – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Zielone Wyzwania to piłkarskie wyzwania sprawdzające umiejętności i kreatywność. Rywalizacja  odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Podczas rejestracji, za którą odpowiadają trenerzy i nauczyciele, należy zgłosić podmiot i liczbę drużyn, które przystąpią do realizacji wyzwań. Po jej dokonaniu każdy z nich otrzyma wiadomość z instrukcją dołączenia do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku. Od tego momentu to właśnie ta grupa będzie dla uczestników głównym źródłem informacji o inicjatywie oraz miejscem, w którym organizator będzie publikował wyzwania, gromadził filmiki z ich realizacją i ogłaszał wyniki. Trenerzy, którzy zapiszą swoje drużyny do zabawy otrzymają koszulki treningowe Nike.

Rejestracja, będąca pierwszym etapem „Zielonych Wyzwań”, rozpoczęła się 8 lutego i będzie otwarta również podczas etapu drugiego, czyli tytułowych wyzwań. Oznacza to, że dołączanie do zabawy będzie możliwe w każdym momencie jej trwania. Rejestracji należy dokonywać na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

W pierwszej dekadzie lutego, marca, kwietnia i maja Polski Związek Piłki Nożnej przedstawi treść nowego wyzwania. Podczas całej akcji czekają nas łącznie cztery zadania. Każde z nich będzie dostosowane do sytuacji i obostrzeń aktualnie panujących w Polsce. Podmioty, które będą miały taką możliwość – wykonają zadanie drużynowe. Dla pozostałych wyzwanie będzie miało charakter indywidualny. W takiej sytuacji do jego wykonania przystąpi wybrany reprezentant danej drużyny i to jego wykonanie będzie punktowane. Pozostali zawodnicy również biorą udział w zadaniu, a ich najciekawsze realizacje zostaną wyróżnione.

Za każde wyzwanie nagrodzone zostaną po trzy najlepsze filmy w każdej z sześciu kategorii. Co miesiąc wyróżnionych zostanie zatem 18 drużyn, które będą mogły liczyć na następujące nagrody:

– za 1. miejsce w danej kategorii: awans do trzeciego etapu „Zielonych Wyzwań”, czyli treningów prowadzonych przez szkoleniowców związanych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, oraz sprzęt sportowy o wartości 2000 zł,

– za 2. miejsce w danej kategorii: sprzęt sportowy o wartości 1500 zł,

– za 3. miejsce w danej kategorii: zestaw 10 piłek treningowych (rozmiar 4) firmy Nike.

Źródło: Informacja Prasowa

Partnerzy

lodzkifutbol.pl     OZPN Piotrków Tryb.

www.keeza.pl

www.tomadex.pl