Orkan ponownie lepszy od Omegi

Orkan Buczek, po niezwykle zaciętym meczu, pokonał na swoim boisku Omegę Kleszczów 2:1 (1:1) w spotkaniu 24. kolejki IV ligi łódzkiej. Nasz zespół prowadził 1:0, nie wykorzystał rzutu karnego i kilku dogodnych sytuacji. Tym samym drużyna z Buczku okazała się po raz drugi lepszy w tym sezonie. Jesienią wygrała, po dramatycznej końcówce, w Łękińsku 3:2.

Pierwszy gol w tym meczu padł po strzale Mateusza Roczka z najbliższej odległości. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Pawła Wiśniewskiego pokonał strzałem głową Grzegorz Kowalski wyskakując najwyżej do dośrodkowania Łukasza Matuszczyka z rzutu rożnego.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka, oba zespoły miały okazje bramkowe, ale wykorzystały jedną, choć powinno być inaczej. W 68. minucie Omega mogła bowiem wyjść na prowadzenie, ale Paweł Kowalski zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił Wiktor Baranowski. Kilka minut później gol jednak padł, tyle że dla Orkana. Strzelił go Michał Lewandowski i tym samym dał gospodarzom zwycięstwo.

Orkan Buczek - Omega Kleszczów 2:1 (1:1)
Bramki:
Grzegorz Kowalski 31, Michał Lewandowski 74 - Mateusz Roczek 25

Omega: Paweł Wiśniewski - Kowalik, Zieliński, Roczek, Pieniążek - Michalak, Ociepa (70' Stańczyk), Tomesz (70' Bąkowicz), Paweł Kowalski, Bociek - Krzysztof Kowalski

W 25. kolejce Omega zagra na własnym stadionie z Andrespolią Wiśniowa Góra. Mecz odbędzie się w sobotę (17 kwietnia) o 16:00.

Zdjęcia: Jacek Porzeżyński