Remis i duży niedosyt

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie 29. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Zjednoczonymi Stryków. Nasi zawodnicy stworzyli w tym pojedynku wiele podbramkowych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. Mogą czuć niedosyt gdyż chcieli zrehabilitować się za ubiegłotygodniową przegraną w Nieborowie.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie spotkania Omega uzyskała wyraźną przewagę stwarzając pod bramką Huberta Polita kilka doskonałych sytuacji podbramkowych. Nie potrafiła ich wykorzystać. Dwa razy pojedynek z Politem przegrał Tomasz Bąkowicz, a z kilku metrów nie trafił Robert Tomesz.

Upragnione prowadzenie Omega uzyskała w 64. minucie, kiedy akcję Mikołaja Boćka wykończył Tomasz Bąkowicz. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale pięć minut później popełnili błąd w obronie. Wykorzystał go Michał Drogosz. Mimo przewagi w ostatnich minutach podopieczni Jacka Berensztajna nie strzelili już bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Omega Kleszczów - Zjednoczeni Stryków 1:1 (0:0)
Bramki: Tomasz Bąkowicz 64 - Michał Drogosz 69

Omega: Paweł Wiśniewski - Kowalik, Michalak, Zieliński, Niedbała - Ociepa (80' Smuga), Tomesz, Pieniążek, Bąkowicz (77' Roczek), Bociek - Krzysztof Kowalski (71' Stańczyk)

Za tydzień (sobota - 15 maja) nasz zespół zmierzy się w Działoszynie z Wartą, a 19 maja (środa) o 17:00 podejmie Stal Głowno. Będzie to pierwszy od wielu miesięcy mecz, który z trybun będą mogli obejrzeć kibice.