Osiemnasta wygrana w tym sezonie

Omega Kleszczów wygrywając 3:1 (2:1) ze Skalnikiem Sulejów mecz 35. kolejki IV ligi łódzkiej zapewniła sobie przynajmniej szóste miejsce w końcowej tabeli rozgrywek. Ma jeszcze teoretyczne szanse aby wyprzedzić Zjednoczonych Stryków, do których obecnie traci pięć punktów na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Kibice obejrzeli szybkie piłkarskie widowisko z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. Pierwsi gola strzelili gospodarze, a konkretnie Mateusz Roczek. Cztery minuty później było już jednak 1:1, po uderzeniu z dystansu Mateusza Śliwki. Jeszcze przed przerwą prowadzenie odzyskał dla kleszczowian celną główką kapitan Omegi Paweł Kowalski.

Po zmianie stron, między 60, a 75 minutą, przewagę miał Skalnik. Pod bramką Pawła Wiśniewskiego stworzył kilka sytuacji, ale brakowało szczęścia. Wynik ustalił Mateusz Roczek po szybkiej, składnej akcji całego zespołu.

Omega Kleszczów – Skalnik Sulejów 3:1 (2:1)
Bramki: Mateusz Roczek 17, 85, Paweł Kowalski 44 – Mateusz Śliwka 20

Omega: Wiśniewski – Kowalik, Michalak, Pieniążek ż, Bociek – Ociepa ż (80′ Stańczyk), Zieliński ż, Paweł Kowalski (89′ Lipertowicz), Bąkowicz (89′ Smuga), Roczek (89′ Niedbała) – Krzysztof Kowalski (74′ Łudczak)

W najbliższą sobotę (12 czerwca) nasza drużyna zagra na wyjeździe w Lipcach Reymontowskich z Jutrzenką Drzewce. Mecz rozpocznie się o 15:00.