Patryk i Monika najlepsi

Po rocznej przerwie do kalendarza biegowych imprez wrócił Ogólnopolski Bieg Kleszczów na Piątkę. Ostatnia niedziela września przyniosła jego ósmą edycję. Zwycięzcą okazał się Patryk Stypułkowski z Koluszek, który trasę 5 kilometrów pokonał w czasie 15 minut i pięciu sekund. Drugi ze stratą dziesięciu sekund był Sergii Szewczenko z Ostrowa Wielkopolskiego, a trzecie miejsce zajął Aleksander Dragan.

Na ósmym miejscu linię mety minęła najlepsza z pań - stała bywalczyni biegów w Kleszczowie - Monika Kaczmarek z Łodzi (16:33), a tuż za nią finiszował najlepszy mieszkaniec gminy Kleszczów - niezwykle wszechstronny Maksymilian Zawiślak (również świetny tenisista stołowy). O ponad dwie minuty był szybszy od swojego taty - Huberta (24. miejsce w kategorii open, czwarte miejsce wśród mieszkańców gminy). Najszybszą zaś kleszczowianką okazała się Milena Gierach (32. miejsce open).

Oto link do pełnych wyników

Przed biegiem głównym rozegrano biegi dziecięce.

Wynki biegów dziecięcych

Organizatorami biegu byli: LKS Omega Kleszczów, Gmina Kleszczów, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Solpark.