Hubert Pokrop wygrał w Kleszczowie

299 uczestników ukończyło II bieg "Kleszczów na Piątkę". Najlepszy okazał się Hubert Pokrop ze Swarzędza, który pięciokilometrową trasę przebiegł w czasie 15 minut i 20 sekund.

Pokrop wyprzedził o osiem sekund Tomasza Osmulskiego (RKS Łódź), a na trzeciej pozycji dobiegł do mety Maciej Nitka (RKS Łódź) z czasem 15:46. Kolejne miejsca zajęli biegacze z Koluszek: Patryk Stypułkowski i Krzysztof Pietrzyk. Pierwszą szóstkę zamknął Tomasz Kunikowski z Łowicza.

Najlepszym zawodnikiem z Kleszczowa okazał się Radosław Berencz, który zajął 14. miejsce. Na szesnastej pozycji dobiegła do mety Justyna Korytkowska (Prefbet Śniadowo Łomża), wygrywając tym samym klasyfikację kobiet.

Po biegu na wszystkich zawodników czekała gorąca zupa oraz ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych oraz klasyfikacji ogólnej. Wcześniej odbywały się biegi dla dzieci. W zależności od wieku były do wyboru dystanse od 100 do 800 metrów. Głównym organizatorem biegu był LKS Omega Kleszczów.