Przełajowy triumf Marty Olczyk

W malowniczym parku przy Zespole Szkół Rolniczych w Wolborzu odbył się XIX Centralny Finał Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS. W zawodach wzięło udział ponad 900 zawodników z 8 województw, w tym 30-osobowa reprezentacja Omegi Kleszczów.

W skład naszej drużyny weszli uczniowie: ZSP Kleszczów, Gimnazjum Kleszczów, SP Kleszczów, SP Łękińsko. Najlepiej wypadła Marta Olczyk (1996), która wygrała swój bieg na dystansie 3000 metrów oraz Mikołaj Grzybek (2004), który był czwarty na dystansie 800 metrów. Warto przy tym dodać że Omega Kleszczów zajęła szóste miejsce (na 46 startujących klubów), a Gmina Kleszczów uplasowała się na piątym miejscu (na 38 gmin).

Organizatorami zawodów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie.