Dwudziesta wygrana Omegi w sezonie

Po raz dwudziesty w obecnym sezonie IV ligi łódzkiej ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Omegi Kleszczów. W rozegranym w trudnym warunkach atmosferycznych spotkaniu zespół Jacka Berensztajna pokonał LKS Kwiatkowice 2:1 (1:1). Wszystkie bramki w tym meczu zdobyli nasi zawodnicy. Tuż przed przerwą Pawła Wiśniewskiego pokonał bowiem Mateusz Roczek.

Kwiatkowiczanie przyjechali do Kleszczowa zaledwie w 14-osobowym składzie. Do protokołu wpisał się nawet trener Jakub Olczyk. Mimo tego zespół z gminy Wodzierady zawiesił wysoko poprzeczkę gospodarzom. Grająca w pierwszej połowie z wiatrem Omega miała kilka podbramkowych sytuacji, ale dopiero w 34. minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Bąkowicz. Chwilę później nad stadion nadciągnęła potężna chmura i spadł rzęsisty deszcz. Być może to było przyczyną kuriozalnej bramki, która padła w 41. minucie. Mateusz Roczek chciał bowiem wybić piłkę na rzut rożny, ale zamiast tego pokonał swojego bramkarza. - Byłem bez szans - śmiał się Paweł Wiśniewski.

W drugiej połowie Omega przeważała, ale swoje szanse pod bramką Wiśniewskiego mieli też kwiatkowiczanie. Znów na kilka minut przed końcem połowy nad stadion nadciągnęła ulewa, a przy padającym deszczu decydujący cios zadał gościom Przemysław Szewczyk. Wygrywając dwudzieste spotkanie w sezonie nasza drużyna praktycznie zapewniła sobie czwarte miejsce w tabeli na koniec czwartoligowego sezonu.

Omega Kleszczów - LKS Kwiatkowice 2:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Bąkowicz 34, Przemysław Szewczyk 86 - Mateusz Roczek (sam.) 41

Omega Kleszczów: Paweł Wiśniewski - Roczek ż, Łukasik, Ociepa (66' Lenarczyk), Michalak - Bąkowicz, Jakubiec, Szewczyk, Łudczak, Jaszczak - Sionkowski