Derby powiatu dla GKS Bełchatów

Omega Kleszczów przegrała z GKS Bełchatów 0:4 (0:2) w spotkaniu 2. kolejki IV ligi łódzkiej. Były to derby powiatu bełchatowskiego i zarazem pierwszy w historii mecz obu drużyn. Omega po dwóch kolejkach ma jeden punkt, a pierwszego zwycięstwa będzie szukać w sobotę (13 sierpnia) w Lipcach Reymontowskich, gdzie zagra z Jutrzenką Drzewce.

Omega rozpoczęła bez respektu dla GKS, a Leonida Otczenaszenkę sprawdził w pierwszych minutach Zurab Aludauri. Z biegiem czasu GKS osiągnął jednak przewagę. W 14. minucie wynik spotkania otworzył Artur Golański. Ten sam piłkarz dwanaście minut później podwyższył na 2:0. W ostatniej minucie pierwszej połowy Otczenaszenkę mógł pokonać głową Dawid Pałyska, ale minimalnie spudłował.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Omega chciała strzelić przynajmniej kontaktowego gola. Dwie dogodne sytuacje miał Mateusz Roczek, ale bramkarz GKS nie dał się zaskoczyć. W końcówce bramki dla GKS zdobyli wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Bartłomiej Trzeboński i Damian Warnecki.

Warto wspomnieć, że w przerwie spotkania kibicom zaprezentowały się wszystkie grupy młodzieżowe trenujące w Omedze. Młodzi adepci futbolu trenują pod okiem: Jacka Berensztajna, Tomasza Walioszczyka, Marcina Szymaka i Pawła Szulca.

Omega Kleszczów – GKS Bełchatów 0:4 (0:2)
Bramki: Artur Golański 14, 26, Bartłomiej Trzeboński 83, Damian Warnecki 90

Omega: Wiśniewski – Jakubiec, Pałyska, Michalak, Ociepa (59′ Lenarczyk) – Łukasik, Szewczyk ż (84′ Miarka), Aludauri (59′ Jaszczak), Łudczak (87′ Rygała), Roczek ż – Kapica ż (84′ Piróg)