Są pierwsze domowe punkty

Aż trudno w to uwierzyć, ale do 10 kolejki kibice Omegi Kleszczów, trzeciej drużyny poprzedniego sezonu w IV lidze łódzkiej, musieli czekać na pierwszą zdobycz punktową na własnym boisku. Po czterech przegranych w roli gospodarza drużyna trenera Jacka Berensztajna pokonała Zryw Wygoda 3:1 (0:0).

W pierwszej połowie nasza drużyna miała wyraźną przewagę, ale pod bramką Yaroslava Mialitskiego brakowało skuteczności. W 17. minucie minimalnie chybił Paweł Kowalski, któremu świetnie dośrodkował Zurab Aludauri, a kwadrans później stuprocentową sytuację zmarnował Jan Jaszczak. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron gospodarze byli skuteczniejsi. W 57. minucie wynik spotkania otworzył strzałem głową Przemysław Szewczyk. Osiem minut przed końcem szybką kontrę wykończył Miłosz Kapica podwyższając prowadzenie na 2:0. Chwilę później Omega popełniła prosty błąd w obronie, który wykorzystał Damian Szczepański. Zryw ruszył do ataku, zamknął gospodarzy na własnej połowie, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry nadział się na kontrę, którą ponownie wykończył Kapica. Po jego bramce Mateusz Anielak z Łodzi zakończył mecz.

Omega Kleszczów - Zryw Wygoda 3:1 (0:0)
Bramki: Przemysław Szewczyk 57, Miłosz Kapica 82, 90 - Damian Szczepański 84

Omega: Wiśniewski - Roczek, Jakubiec, Niedbała, Łudczak - Aludauri (69' Kapica ż), Michalak, Paweł Kowalski (69' Załęski), Szewczyk ż - Jaszczak (89' Piróg), Miarka (69' Ociepa ż)

Przed naszym zespołem teraz dwa spotkania wyjazdowe - w Sulejowie i Zelowie. W międzyczasie Omega zagra również w Niewiadowie mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na Stadion Gminny w Kleszczowie wróci 8 października na spotkanie z KS Sand-Bus Kutno.