Sylwia Wawrzeczko wróciła na tron

Ciężkie są powroty po przerwie macierzyńskiej. Sylwia Wawrzeczko, którą kibice sportowi znają bardziej pod panieńskim nazwiskiem Oleśkiewicz, ma to jednak już za sobą. W Nowym Tomyślu została mistrzynią Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka Omegi Kleszczów wygrała kategorię wagową do 45 kilgramów. Zaliczyła wszystkie boje osiągając w rwaniu 57 kg, w podrzucie 76 kg, a w dwuboju 133 kilogramy.

W Nowym Tomyślu z bardzo dobrej strony pokazało się jeszcze dwóch zawodników Omegi. W Wadze do 81 kg piąte miejsce zajął Oskar Ołubek. Jego wynik to 285 kg w dwuboju (126 rwanie, 159 podrzut). Czwarty zaś w wadze do 102 kilogramów był 18-letni Marcin Jakóbczak, który osiągnął w dwuboju 274 kg (123 rwanie i 151 podrzut). W punktacji klubowej Omega Kleszczów zajęła 12 miejsce na 38 klubów, a w punktacji wojewódzkiej łódzkie uplasowało się na piątej pozycji.