Z Nieborowem na piątkę z plusem!

Tak grającą Omegę kibice chcą oglądać zawsze. W spotkaniu 31. kolejki IV ligi łódzkiej nasz zespół pokonał przed własną publicznością Orła Nieborów 5:1 (1:1). Bogatym łupem bramkowym podzielili się bracia Krzysztof i Paweł Kowalscy, Adrian Ociepa oraz Robert Tomesz.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie przewagę uzyskała Omega. W 19. minucie gospodarze powinni prowadzić, ale strzał Mateusza Roczka w pięknym stylu obronił młody bramkarz Orła Jakub Przybylski. Minutę później goście odpowiedzieli kontrą, po której przed szansą stanął Michał Świdrowski. Strzelił jednak zbyt słabo i Paweł Wiśniewski odbił piłkę. Wynik spotkania otworzył w 36. minucie Krzysztof Kowalski. Napastnik Omegi w swoim stylu wykonał rzut wolny z odległości 25 metrów. Mocno uderzona piłka wpadła do bramki obok bezradnego Przybylskiego. Wydawało się, że nasz zespół pójdzie za ciosem, ale defensywa gospodarzy popełniła błąd. Wykorzystał go Maciej Balik i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Omegi. W 59. minucie, po zamieszaniu podbramkowym, gola na 2:1 strzelił Paweł Kowalski. Omega starała się kontrolować boiskowe wydarzenia, stwarzając pod bramką Przybylskiego groźne sytuacje. Kwadrans przed końcem na 3:1 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adrian Ociepa. To zupełnie podłamało drużynę z Nieborowa, która chwilę później straciła dwa kolejne gole. Strzelił je, po dokładnych podaniach ze skrzydła, Robert Tomesz. Tym samym Omega powtórzyła wynik z rundy jesiennej kiedy to wygrała w Nieborowie również 5:1.

Omega Kleszczów – Orzeł Nieborów 5:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Kowalski 36, Paweł Kowalski 59, Adrian Ociepa 75, Robert Tomesz 79, 83 - Maciej Balik 40

Omega: Paweł Wiśniewski – Słomian, Jacak, Łukasz Roczek, Mateusz Roczek – Paweł Kowalski, Belica, Barański (73′ Ociepa), Tomesz (85′ Krzysztof Baryła), Lipertowicz (83′ Niedbała) – Krzysztof Kowalski (83′ Maciej Gasik)
Trener: Marcin Zimoch

W najbliższą sobotę (21 maja) nasza drużyna pojedzie do Głowna na mecz z miejscową Stalą. Spotkanie rozpocznie się o 17:00.