Zwycięskie pożegnanie z kibicami

Omega Kleszczów zwycięsko pożegnała się z własną publicznością pokonując w meczu 37. kolejki IV ligi łódzkiej Andrespolię Wiśniowa Góra 3:1 (0:0). Walczący o ligowy byt goście wygrywali 1:0, ale nie zdołali tego prowadzenia utrzymać. Omega przejęła inicjatywę i zainkasowała komplet punktów.

Od pierwszej minuty do śmiałych ataków ruszyła Andrespolia, ale dobrze spisywała się defensywa Omegi na czele z Pawłem Wiśniewskim. Goście nie stworzyli sobie klarownych sytuacji pod kleszczowską bramką. Podopieczni Marcina Zimocha zaatakowali dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Dawid Kulpa miał sporo szczęścia. W jednej z sytuacji uratowała go poprzeczka, a chwilę później Adrian Ociepa przestrzelił z kilku metrów. Do szatni obie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie.

W 57. minucie uśmiechnęło się szczęście do zespołu gości. Damian Kopa chciał dośrodkować w pole karne, a piłka odbiła się po drodze od jednego z zawodników Omegi i wpadła do bramki obok Pawła Wiśniewskiego. Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 69. minucie do wyrównania doprowadził strzałem głową Łukasz Roczek, a chwilę później gola na 2:1 zdobył Adrian Ociepa. W końcówce gra się zaostrzyła, a przyjezdni za wszelką cenę próbowali uratować chociaż jeden punkt. Ta sztuka im się jednak nie udała, a w końcówce nadziali się na kontrę, którą skutecznie wykończył Krzysztof Kowalski. Tym samym z Kleszczowa piłkarze Andrespolii wyjechali na przysłowiowej tarczy, a porażka może oznaczać ich degradację z IV ligi łódzkiej.

Omega Kleszczów – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:1 (0:0)