Omega jest nie do zatrzymania

Omega Kleszczów z kompletem punktów po pięciu kolejkach IV ligi łódzkiej. Podopieczni Marcina Zimocha pokonali w Warcie miejscową Jutrzenkę 4:2 (2:2). Mecz rozpoczął się dla kleszczowian niefortunnie, ale nasi zawodnicy dwukrotnie potrafili odrobić jednobramkową stratę, a w drugiej połowie strzelili dwa zwycięskie gole.

Już w 7. minucie prowadzenie dał Jutrzence Rafał Różycki, który wykorzystał świetne dogranie piłki przez Stefana Potockiego. Chwilę później strzelec pierwszego gola mógł podwyższyć wynik, ale minimalnie chybił. Nieszczęście Jutrzenki zaczęło się w 26. minucie. Po niefortunnym zagraniu Jacka Gajewskiego futbolówka trafiła do bramki gospodarzy. Trzy minuty później czerwoną kartkę ujrzał Kacper Korona. Jutrzenka raz jeszcze wyszła na prowadzenie – w 33. minucie Pawła Wiśniewskiego znów pokonał Rafał Różycki. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mateusz Roczek.

W drugiej połowie do głosu doszła Omega. W 67. minucie rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Jacak, a sześć minut później wynik spotkania na 4:2 dla kleszczowian ustalił Paweł Kowalski. W końcówce zawodnicy Marcina Zimocha mieli jeszcze dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Pod bramką Jutrzenki zabrakło jednak precyzji.

Jutrzenka Warta – Omega Kleszczów 2:4 (2:2)
Bramki: Rafał Różycki 7, 33 – samobójcza 26, Mateusz Roczek 42, Mateusz Jacak 67-karny, Paweł Kowalski 73

Jutrzenka Warta: Kwiatkowski – Wasilewski, Korona cz, Gajewski (52′ Tomasz Różycki), Armatys – Rymarski (77′ Sajda), Graczykowski (70′ Przezak), Kosecki, Maliszewski (79′ Nowicki), Potocki ż – Rafał Różycki

Omega: Paweł Wiśniewski – Grzywiński, Jacak, Pałyska, Roczek – Belica ż, Paweł Kowalski, Ociepa (84′ Niedbała), Smuga, Grabowski (60′ Tomesz) – Szewczyk (60′ Janeczek)

Sędziował: Mateusz Anielak (Łódź). Widzów: 100