Warta Sieradz wyraźnie lepsza

Warta Sieradz pewnie pokonała w KleszczowieOmegę 6:1 (3:0) w spotkaniu 14. kolejki IV ligi łódzkiej. Przewaga przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji, a wynik tak naprawdę został ustalony już w pierwszej połowie, po której goście prowadzili trzema trafieniami. To siódmy z rzędu mecz Omegi bez wygranej.

W bramce Omegi z konieczności musiał stanąć 17-letni Mateusz Gałczyński. Podstawowy golkiper gospodarzy Paweł Wiśniewski w Działoszynie obejrzał czerwoną kartkę i został zawieszony na jeden mecz. Młody bramkarz zachował czyste konto do 33. minuty. Wtedy to szybką kontrę Warty skutecznie wykończył Marcin Kobierski. Kapitan gości rozwiązał worek z golami. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie do bramki Omegi trafił Sylwester Pawlak i do przerwy Warta zasłużenie prowadziła 3:0.

Po zmianie stron sieradzanie zwolnili tempo kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. W 65. minucie czwartego gola dla gości mógł zdobyć Bartosz Narożnik, ale minimalnie chybił. W odpowiedzi gola zdobyła Omega. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marka Grabowskiego wykorzystał Eryk Smuga, który strzałem głową pokonał Macieja Mielcarza. Rozsierdziło to Wartę, która w ostatnim kwadransie zdobyła jeszcze trzy gole. Gałczyńskiego pokonali rezerwowi: Wiktor Płaneta i Kamil Woźniak oraz strzałem do własnej bramki Witold Grzywiński.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 1:6 (0:3)