Kleszczów na Piątkę - wyniki i galeria

Za nami czwarta edycja biegu Kleszczów na Piątkę, która była jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Polski kobiet w biegu na 5 kilometrów. Mimo deszczowej pogody na Stadion Gminny w Kleszczowie przybyły setki sympatyków biegania - zarówno uczestników jak i kibiców. Nie mogło zabraknąć także władz gminy Kleszczów na czele z wójtem Sławomirem Chojnowskim i przewodniczącym Rady Gminy Michałem Michałkiem.

- Takim ośrodkom jak Kleszczów trzeba dawać możliwość organizacji imprez o najwyższej randze. Przyjechałem tutaj i jestem mile rozczarowany poziomem organizacji. Wspaniale przygotowana trasa, wszystko zapięte na ostatni guzik. Tak to powinno wyglądać - mówił Lech Leszczyński, wiceprezes PZLA i zarazem szef Łódzkiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg główny rozpoczął się w samo południe, a poprzedziły go biegi dzieci w kilku kategoriach wiekowych.

Najszybciej bieg na dystansie 5000 metrów ukończył Maciej Badurek (Prefbet Śniadowo Łomża) z czasem 14 minut 51 sekund. O 4 sekundy wyprzedził Roberta Głowałę z Wilgi Garwolin, a trzecie miejsce zajął zawodnik RKS Łódź Patryk Stypułkowski.

Mistrzynią Polski w biegu kobiet została Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) z czasem 16 minut i 25 sekund. Wyprzedziła pochodzącą z Radomska Karolinę Półrolę (TS Wieliczonka Wieliczka), a trzecie miejsce zajęła Ewa Jagielska z Omegi Kleszczów, która straciła do zwycięzczyni 21 sekund. Ewa była najszybsza z zawodników Omegi. Drugie miejsce zajął Radosław Berencz, a trzecie Mateusz Urbaniak. Bieg ukończyło 309 osób, a wielkie brawa otrzymał Marek Sopiński (rocznik 1946), który przybiegł na metę z czasem 40 minut i 48 sekund. Był ostatnim sklasyfikowanym zawodnikiem.

Wyniki Biegu

Organizatorzy biegu to: LKS Omega Kleszczów, Gmina Kleszczów, a za techniczną stronę odpowiadała firma InesSport. Kolejny Kleszczów na Piatkę - już za rok!