Ostatni kwadrans zdecydował o przegranej

Omega Kleszczów przegrała w Działoszynie z liderem czwartoligowej tabeli miejscową Wartą 2:5 (0:1) w spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Nasz zespół, mimo czerwonej kartki dla bramkarza Pawła Wiśniewskiego (na zdjęciu), utrzymywał korzystny wynik do 75. minuty. W ostatnim kwadransie stracił aż cztery bramki.

W 13. minucie prowadzenie dał Omedze Marek Grabowski. Niestety dwanaście minut później miała miejsce sytuacja, która miała ogromny wpływ na dalszy przebieg meczu. Przed polem karnym zawodnika gospodarzy sfaulował Paweł Wiśniewski, a sędzia usunął naszego bramkarza z boiska. Z konieczności musiał zastąpić go 17-letni Mateusz Gałczyński. Młody golkiper zachował czyste konto do 50. minuty. Wtedy receptę znalazł na niego Damian Zawieja, który wyrównał na 1:1. Omega nie rezygnowała. Zapachniało niespodzianką kiedy Szymona Olkusza pokonał w 68. minucie Robert Tomesz. Gra w osłabieniu dała się jednak we znaki w ostatnim kwadransie. Warta strzeliła aż cztery gole i wygrała ostatecznie aż 5:2.

Warta Działoszyn - Omega Kleszczów 5:2 (1:1)
Bramki: Damian Zawieja 50, Oskar Korbela 75, Mateusz Stępień 84, Maciej Krysiak 87, Paweł Marchewka 89 - Marek Grabowski 13, Robert Tomesz 68

Warta Działoszyn: Olkusz - Bąkowicz ż, Stępień ż, Kurpiewski (72' Bartoszek), Stolarczyk (41' Pałyga) - Nagielski (46' Porochnicki), Marchewka, Zawieja, Kukulski ż - Korbiela, Magiera (46' Krysiak).
Trener: Grzegorz Bodnar

Omega: Paweł Wiśniewski cz - Szewczyk, Pałyska, Grzywiński, Mateusz Roczek - Paweł Kowalski, Belica ż, Tomesz, Niedbala (26' Mateusz Gałczyński) - Janeczek (65' Smuga ż), Grabowski (70' Barański).
Trener: Marcin Zimoch

W 14. kolejce nasza drużyna zagra przed własną publicznością z Wartą Sieradz. Mecz odbędzie się w sobotę (22 października) o 15:00 na Stadionie Gminnym w Kleszczowie.