Inauguracyjna wygrana juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Omegi Kleszczów, występujący w II lidze wojewódzkiej B2, zainaugurowali zmagania w rundzie wiosennej. W ostatni weekend marca ich rywali byli zawodnicy bełchatowskiego GKS. Nasz zespół po dobrym spotkaniu pokonał gości 4:2 (0:0).

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga podopiecznych Marcina Szymaka, którzy stworzyli kilka sytuacji bramkowych, jednak dobrze spisywał się bramkarz gości, nie dając się pokonać. Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gości, co przyniosło im w 47. minucie prowadzenie, po strzale z rzutu pośredniego z około 7 metrów. Już 4 minuty potem doszło do wyrównania, a pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Filip Kuliberda. Kolejna akcja naszego zespołu i kolejna bramka. Tym razem w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Sebastian Krakowski. Goście się nie poddali i w 60. minucie doprowadzili do remisu. Ponowne prowadzenie naszej drużynie dał Bartek Winkler, który w 65. minucie skutecznie egzekwował rzut karny. Zwycięstwo przypieczętował Kamil Szczęsny, skutecznie finalizując sytuację z 80. minuty.

- Z postawy mojej drużyny jestem zadowolony. Chłopcy przez dłuższy okres czasu dominowali na boisku. Stworzyli sporo sytuacji bramkowych i dużo grali piłką. Dobrze też idzie nauka nowego modelu gry, który szybko przyswajają i przenoszą na boisko podczas meczów mistrzowskich - mówi trener Omegi Marcin Szymak.

Omega: Peroński – Flaszka, Winkler, Zbies, Góra – Kuliberda, Przerada, Kowalski – Sobociński, Krakowski, Warzyński.
Na zmianę wszedł: Szczęsny
Rezerwowy: Morawski

W 2. kolejce Omega, która została pierwszym liderem tabeli, zmierzy się w Radomsku z RKS Mechanikiem.