Trzy punkty zostały w Mierzynie

Meczem w Mierzynie juniorzy młodsi Omegi Kleszczów zakończyli pierwszą rundę zmagań w II lidze wojewódzkiej B2. Niestety wyjazd okazał się pechowy, ponieważ podopieczni Marcina Szymaka przegrali 2:3 (0:0), po bramce w samej końcówce meczu. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem, mimo, że każdy zespół miał swoje sytuacje do strzelenia bramek.

W drugiej części spotkania worek z bramkami się rozwiązał, a rozpoczął zespół gospodarzy od trafienia w 54. minucie. LKS Mierzyn wykorzystał błąd w ustawieniu obrony Omegi. Jednak na odpowiedź kleszczowian nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty później pięknym strzałem z wolnego popisał się Tomasz Flaszka i wyrównał stan meczu. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w 70. minucie. Kolejny błąd popełniła defensywa. Jednak ponownie na wyrównanie nie trzeba było długo czekać i już w 72. minucie mieliśmy remis. Dominik Zbies zamknął dobre dośrodkowanie od Jakuba Warzyńskiego i było 2:2. Niestety nadeszła przedostatnia minuta meczu, w której gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie. Tym razem nie oddali już go do końca.

- Mając duże problemy kadrowe, duże problemy zdrowotne, moja drużyna wyszła na boisko i przez 80 minut walczyła jak równy z równym. Cieszy mnie podejście mentalne zespołu.  Szybko odpowiadaliśmy trafieniami na stracone pierwsze dwie bramki. Niestety z szesnastu chłopców, których miałem na początku sezonu, zostało już tylko 13. Mam tylko nadzieję, że dotrwamy do końca sezonu. Patrząc na zaangażowanie tej trzynastki, jestem dobrej myśli - mówi Marcin Szymak.

Skład: Peroński – Kowalski, Winkler. Zbies, Flaszka – Kuliberda, Przerada, Warzyński – Krakowski, Szczęsny, Sobociński.