Prestiżowa wygrana rezerw

Omega II Kleszczów wygrała derby powiatu bełchatowskiego w klasie okręgowej. Zespół Marcina Zimocha odebrał resztki nadziei na awans do IV ligi łódzkiej Zjednoczonym Gmina Bełchatów. Nasz zespół wygrał 2:1 (1:1), a trzy punkty zapewnił pięknym strzałem Łukasz Roczek.

Tylko zwycięstwo przedłużało nadzieje Zjednoczonych na awans do IV ligi. Drużyna trenowana przez Edwarda Cecota miała tego świadomość i już w 10. minucie mogła objąć prowadzenie. Strzał Jakuba Kowalskiego trafił jednak w słupek bramki bronionej przez Michała Zientarskiego. W odpowiedzi błąd obrony gości wykorzystał Krzysztof Kowalski, który ubiegł Kamila Paprockiego i skierował futbolówkę do bramki. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gości. Na trzy minuty przed zakończeniem Michał Krzciuk wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i doprowadził do wyrównania.

Po wznowieniu gry goście osiągnęli wyraźną przewagę. Obrona Omegi II spisywała się jednak bez zarzutu i nie pozwalała Zjednoczonym na stworzenie sobie klarownych sytuacji bramkowych. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Roczek i piłka wylądowała w okienku bramki Paprockiego.

Omega II Kleszczów - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 2:1 (1:1)
(Krzysztof Kowalski 16, Łukasz Roczek 90+2 - Michał Krzciuk 42)