Nie przestraszyli się Orkana

Omega Kleszczów pnie się w górę tabeli. Zespół Marcina Zimocha wygrał czwarty z rzędu ligowy mecz. Przed własną publicznością pokonał drużynę Orkana Buczek 2:1 (1:1). Bramki dla Omegi zdobyli bracia Kowalscy – Paweł i Krzysztof.

W pierwszych minutach niewiele działo się na placu gry. Obie drużyny skupiły się na blokowaniu dostępu do własnej bramki niż akcjach ofensywnych. W 21. minucie Michał Konecki ograł kilku zawodników Orkana, ale w ostatniej chwili wybili mu piłkę obrońcy. Pięć minut później w dogodnej sytuacji piłkę nad poprzeczką przeniósł Paweł Kowalski. W 33. minucie soczystym uderzeniem z wolnego popisał się Krzysztof Kowalski, ale Michał Chachuła wybił piłkę przed siebie. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, ale do Omegi uśmiechnęło się szczęście. Po strzale Michała Koneckiego piłka trafiła w rękę Damiana Dwornika, a Dawid Grzelak z Sieradza podyktował rzut karny. Jedenastkę zamienił na bramkę Paweł Kowalski. Pięć minut analogiczna sytuacja pod bramką gospodarzy. Z rzutu karnego nie pomylił się Piotr Burski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Jacka Berensztajna. Już chwilę po wznowieniu groźnie uderzał Łukasz Serafinowicz, ale Paweł Wiśniewski nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi dwójkowa akcja braci Kowalskich. Strzał Pawła obronił Michał Chachuła, ale przy dobitce Krzysztofa był już bezradny. W 83. minucie mogło być po meczu. Z rzutu wolnego przymierzył Paweł Kowalski, ale piłka uderzyła w słupek. Chwilę później przed szansą stanął Łukasz Matuszczyk. Mocno strzelił z wolnego, ale w środek bramki i Wiśniewski złapał piłkę. To nie koniec emocji. W 88. minucie rzut karny dla Omegi. Michał Chachuła obronił strzał Pawła Kowalskiego. Do końca nic się już nie zmieniło i Omega wygrała czwarty mecz z rzędu.

Omega Kleszczów – Orkan Buczek 2:1 (1:1)