Nie zagramy w finale

Nie będzie powtórki z poprzedniego roku. Omega Kleszczów odpadła w półfinale 31. Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” z Wilgą Garwolin 1:2 (1:0) i jutro zagra o trzecie miejsce. Bez względu na wynik spotkania obie drużyny otrzymają brązowe medale. Rywalem Omegi będzie Polonia Raczki.

W środowym półfinale do przerwy prowadził zespół Jacka Drzewieckiego po trafieniu Damiana Wilczaka. W drugiej połowie do głosu doszli jednak rywale. Strzelili wyrównującego gola, a w końcówce raz jeszcze pokonali bramkarza Omegi. Spotkanie mogło ułożyć się inaczej gdyby przy stanie 1:1 gracz z Kleszczowa wykorzystał tzw. stuprocentową sytuację.

Muszę teraz szybko pozbierać zespół przed meczem o trzecie miejsce. Chłopcy po spotkaniu po prostu się rozpłakali. Wygrał zespół równiejszy, trener rywala w drugiej połowie dokonał kilku zmian i to zdecydowało. Zajechali nas świeżością – mówił tuż po meczu Jacek Drzewiecki, szkoleniowiec Omegi.

Mecz o 3. miejsce rozpocznie się w czwartek (13 sierpnia) o 10:30.