Porażka skomplikowała sytuację

Zimny majowy prysznic dla Omegi Kleszczów. Kleszczowianie przegrali bardzo ważny mecz 28. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z Polonią Warszawa 1:3 (0:1). Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Wałęski.

Pierwsze minuty należały do Polonii, która już na początku spotkania mogła objąć prowadzenie. Strzał z rzutu wolnego Krystiana Pieczary w znakomitym stylu obronił jednak Konrad Kiepura. Po kwadransie przeważać zaczęła Omega. Podopieczni Tomasza Jaworskiego stworzyli kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale brakowało wykończenia. Kiedy wydawało się, że do szatni obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie na strzał z 35 metrów zdecydował się Michał Zapaśnik. Potężnie uderzona piłka wylądowała w bramce Kiepury. Gol określany mianem stadiony świata.

Chwilę po wznowieniu gry mogło być 2:0. Świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Pieczara. W 63. minucie zawodnik Czarnych Koszul już się nie pomylił. Polonia przeprowadziła błyskawiczną kontrę, a w pole karne świetnym dośrodkowaniem popisał się Kamil Tomas. Pieczara z kilku metrów pokonał Kiepurę strzałem głową i podwyższył tym samym prowadzenie gości. Omega nie rezygnowała. Na kwadrans przed końcem potężnym uderzeniem popisał się Mariusz Zawodziński. Bramkarz Polonii Przemysław Kazimierczak pokazał jednak, że zna swój fach i zdołał odbić piłkę. Chwilę później Polonia przeprowadziła kolejną zabójczą kontrę. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Jan Dźwigała. Nie bez winy przy stracie tego gola był Kiepura. Omegę stać było jedynie na honorowe trafienie. W 84. minucie bramkę zdobył Marcin Wałęski.

Omega Kleszczów – Polonia Warszawa 1:3 (0:1)
Bramki: Marcin Wałęski 84 – Michał Zapaśnik 43, Krystian Pieczara 63, Jan Dźwigała 79

Omega: Kiepura – Łucki, Paweł Kowalski ż, Kabziński (67′ Dryja), Słomian – Olejnik, Kolasa (59′ Cukiernik), Zawodziński, Marciniak, Wałęski ż – Czaplarski.

W najbliższą sobotę nasza drużyna zagra wyjazdowe spotkanie w Tomaszowie z miejscową Lechią. Mecz rozpocznie się o 17:00.