Wysoka porażka w Tomaszowie

Trzecioligowe derby okręgu piotrkowskiego były jednostronnym widowiskiem. Lechia Tomaszów wzięła rewanż na Omedze Kleszczów za jesienną porażkę i rozbiła zespół Tomasza Jaworskiego 4:0 (2:0). Tomaszowianie powiększyli swoją przewagę nad Omegą do czterech punktów i odskoczyli od strefy spadkowej.

Od pierwszych minut meczu przewagę uzyskali gospodarze. Na bramkę Konrada Kiepury sunął atak za atakiem. Młody bramkarz Omegi zachowywał czyste konto do 32. minuty. Wtedy popełnił dość prosty błąd czego efektem był gol dla gospodarzy. Strzał z dalszej odległości golkiper Omegi sparował na poprzeczkę, do piłki dobiegł Jakub Rozwandowicz i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Jardel Cruz.

W drugiej połowie Lechia poszła za ciosem. Sześć minut po wznowieniu było już 3:0, a po raz drugi swoich byłych kolegów pogrążył w tym meczu Rozwandowicz. Wynik spotkania ustalił w końcówce Dawid Stańdo. Lechia z meczu na mecz gra coraz lepiej natomiast Omega zanotowała trzecią porażkę z rzędu i mocno skomplikowała swoją sytuację w ligowej tabeli.

Lechia Tomaszów – Omega Kleszczów 4:0 (2:0)
Bramki: Jakub Rozwandowicz 32, 51, Jardel Cruz 45, Dawid Stańdo 90

Omega: Kiepura – Łucki, Kowalski, Słomian, Jacak – Zawodziński (60′ Kolasa), Marciniak, Olejnik (75′ Dryja), Czaplarski (80′ Pędziwiatr), Wałęski (60′ Kabziński) – Cukiernik.

W następnej kolejce nasza drużyna zagra na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się w niedzielę (17 maja) o 16:00.