Remis z Bronią jak wygrana

Omega Kleszczów zremisowała z Bronią Radom 1:1 (0:0) w spotkaniu ostatniej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Remis pozwolił podopiecznym Tomasza Jaworskiego na zajęcie piętnastego miejsca w tabeli, a co za tym idzie prawdopodobne utrzymanie w trzecioligowej stawce.

Przetrzebiona kontuzjami, sprawami losowymi oraz nadmiarem kartek Omega przystąpiła do spotkania z Bronią Radom zaledwie w 13-osobowym składzie, wliczając kontuzjowanego bramkarza Michała Zientarskiego. Mimo tego gospodarze od pierwszej minuty nawiązali ze znacznie wyżej notowaną Bronią wyrównaną walkę, a Norbert Wnukowski musiał być cały czas czujny. W 34. minucie golkiper Broni złapał mocny strzał z dystansu, a wcześniej świetnej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Marczak. I tak naprawdę w tej części gry były to jedyne sytuacje godne opisania.

Druga połowa rozpoczęła się niespodziewanie. W niegroźnej sytuacji jeden z obrońców Broni sfaulował zawodnika gospodarzy i sędzia słusznie podyktował jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Czaplarski. Osiem minut później padło wyrównanie. Również zresztą z rzutu karnego. Sędzia uznał, że Adrian Łucki zagrał w polu karnym łokciem faulując Marczaka, a wyrównującego gola zdobył Wajih Bouchniba. Kwadrans przed końcem spotkania znakomitą sytuację do zdobycia bramki miała drużyna Omegi. Z rzutu wolnego potężnie uderzył Czaplarski, a piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki bronionej przez Wnukowskiego. Dwie minuty później fatalnie przestrzelił Łukasz Marciniak. W ostatnich minutach Omega przeważała, ale wynik nie uległ już zmianie. Remis pozwolił kleszczowianom na wyprzedzenie WKS Wieluń i zajęcie w końcowej tabeli 15. miejsca. Teraz Omega musi trzymać kciuki za Radomiaka Radom. Jeśli awansuje do II ligi to drużyna z Kleszczowa zachowa ligowy byt. Warto wspomnieć, że w ostatnim meczu sezonu Omega zaprezentowała się w nowym strojach wyprodukowanych przez firmę Keeza z Aleksandrowa Łódzkiego. Przyniosły one jak widać szczęście kleszczowianom.

Omega Kleszczów – Broń Radom 1:1 (0:0)
Bramki:
Michał Czaplarski 49-karny – Wajih Bouchniba 57-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Janeczek, Łucki ż, Paweł Kowalski, Jacak – Marciniak, Kabziński ż, Kolasa, Zawodziński, Olejnik – Czaplarski.
Trener: Tomasz Jaworski