Omega lepsza od rezerw PGE GKS

Prestiżowe derby powiatu bełchatowskiego dla Omegi! Nasz zespół pokonał w Bełchatowie rezerwy PGE GKS 3:2 (0:0). Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić skutecznego ataku. Nic dziwnego, że do przerwy był bezbramkowy remis. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Jako pierwsi skutecznie zaatakowali goście. W 53. minucie Damiana Podleśnego pokonał Jakub Rozwandowicz. Bełchatowianie od razu rzucili się do odrabiania strat. Wyrównującą bramkę udało się strzelić Andrejowi Prokiciowi. Minutę później odpowiedział Michał Czaplarski. Od tego momentu kleszczowianie starali się utrzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Dodatkowo Omega starała się kontratakować. W 83. minucie na 3:1 podwyższył Mariusz Zawodziński. W końcówce gospodarze starali się wyrównać, ale stać ich było tylko na kontaktowego gola Dawida Flaszki. PGE GKS II przegrał z Omegą 2:3 i pogrzebał swoje szanse na utrzymanie w III lidze.

PGE GKS II Bełchatów – Omega Kleszczów 2:3 (0:0)
Bramki:
Andreja Prokić 64 Dawid Flaszka 89 – Jakub Rozwandowicz 53, Michał Czaplarski 65, Mariusz Zawodziński 83

Omega: Wiśniewski – Kabziński, Jacak ż, Świstak, Słomian – Zawodziński (85′ Piotrowski), Paweł Kowalski, Marciniak, Szymczyk – Czaplarski (75′ Górski), Rozwandowicz (90′ Krzysztof Kowalski).