Złote Kobierzyce. Tytuły Sylwii i Magdy

To były mistrzostwa Polski, o których długo nie zapomnimy. Kobierzyce były areną 25. Mistrzostw Kobiet i 88. Mistrzostw Mężczyzn w Podnoszeniu Ciężarów. Omega Kleszczów odniosła swój największy sukces w dotychczasowych seniorskich startach na krajowych pomostach.

Po złote medale sięgnęły Sylwia Oleśkiewicz, która wygrała kategorię wagową do 48 kilogramów oraz Magdalena Karolak w wadze plus 90 kilogramów. Obie zrobiły to w pięknym stylu. Dla Sylwii to pierwszy seniorski tytuł. Wygrała zarówno rwanie (62 kg) jak i podrzut (82 kg). W dwuboju osiągnęła 144 kg i wyprzedziła srebrną medalistkę Paulinę Kudłaszyk o cztery kilogramy. Piąta w tej wadze była Klaudia Ołubek - 121 kg.

Wspaniałe chwile przeżywała również Magdalena Karolak, która pokonała o jeden kilogram mistrzynię Europy seniorek Aleksandrę Mierzejewską (Legia Warszawa). Magda osiągnęła 237 kilogramów w dwuboju i wyrównała rekord Polski. W podrzucie dokonała tego samego wynikiem 135 kg. To także rekordy Polski w kategoriach Under 20 i Under 23.

Warto również wspomnieć, że dziesiąte miejsce w kategorii do 85 kilogramów zajął zawodnik Omegi Karol Stróż.
Trenerowi Sebastianowi Ołubkowi gratulujemy wspaniałego startu jego podopiecznych.