Dwa remisy naszych seniorów

To była remisowa niedziela naszych seniorskich drużyn. Pierwszy zespół zremisował w Buczku z Orkanem 1:1 (0:1) w meczu 19. kolejki IV ligi łódzkiej, a rezerwy podzieliły się punktami z LKS Czarnocin w spotkaniu 14. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej, remisując 2:2 (2:1). W obu przypadkach można mówić o niedosycie. Nasze zespoły bowiem prowadziły.

Przez pierwsze pół godziny spotkania w Buczku z boiska wiało nudą. Pierwsza zaatakowała Omega. Bramkarz Orkana Kamil Bruchajzer sfaulował naszego zawodnika w polu karnym i obejrzał czerwoną kartkę. Jedenastkę na bramkę zamienił Adrian Ociepa. Wydawało się, że nasi piłkarze pójdą za ciosem. W pierwszej połowie świetnych sytuacji nie wykorzystali jednak Krystian Pałczyński i Paweł Kowalski.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Grający w osłabieniu Orkan zaczął zagrażać bramce Pawła Wiśniewskiego, ale nasza defensywa spisywała się bez zarzutu. W 71. minucie mogło być po meczu. Krzysztof Kowalski z kilku metrów trafił jednak w rezerwowego bramkarza Welsama Pereirę. Niewykorzystane szanse zemściły się w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Łukasz Serafinowicz i strzałem głową nie dał szans Wiśniewskiemu.

Orkan Buczek – Omega Kleszczów 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Serafinowicz 90 – Adrian Ociepa 32-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Zieliński, Michalak, Pałyska, Pieniążek – Ociepa (76′ Serafin), Paweł Kowalski ż, Kuliberda,  Szóstakiewicz (46′ Krzysztof Kowalski), Olas (61′ Śpiewak) –  Pałczyński (90′ Niedbała).

Remisem zakończyło się również spotkanie w Żłobnicy gdzie Omega II podejmowała LKS Czarnocin. Nasz zespół prowadził 2:0 po trafieniach Damiana Bisagi i Dawida Barańskiego. Goście nie załamali się jednak i doprowadzili do remisu - 2:2.

Omega II Kleszczów - LKS Czarnocin 2:2 (2:1)
(Damian Bisaga 9, Dawid Barański 30-karny - Tomasz Franoszek 53, Michał Ścieszko 69-karny)