Piąte wiosenne zwycięstwo

Rozpędzona Omega Kleszczów wygrywa w IV lidze łódzkiej mecz za meczem. W spotkaniu 27. kolejki drużyna trenera Dariusza Bratkowskiego nie dała żadnych szans Termom Nerowi Poddębice. Nasi zawodnicy wygrali aż 5:1 (2:0). To dziewiąty mecz z rzędu bez porażki i zarazem piąte wiosenne zwycięstwo Omegi, która pnie się w górę ligowej tabeli.

Goście rozpoczęli mecz z animuszem i już po pięciu minutach mieli na koncie trzy rzuty rożne. Omega zachowała się jednak jak rasowy bokser. Wyczekała na odpowiedni moment i zaczęła zadawać ciosy. W 28. minucie prowadzenie dał gospodarzom Robert Tomesz, a kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 z rzutu karnego.

Dziesięć minut po wznowieniu gry celną główką popisał się Marcin Kuliberda i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Łękińsku. Sześć minut później Jakub Szaniec pięknym uderzeniem nie dał szans Jakubowi Niedomagale. Poddębiczanie zdobyli kontaktowego gola, ale w końcówce dobił ich Dawid Pałyska, który ustalił wynik na 5:1.

Omega Kleszczów – Termy Ner Poddębice 5:1 (2:0)
Bramki: Robert Tomesz 28, 42-karny, Marcin Kuliberda 55, Jakub Szaniec 61, Dawid Pałyska 90 – Jakub Bistuła 65

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Zieliński, Kuliberda, Michalak ż (76′ Niedbała) – Olas (64′ Śpiewak), Pieniążek (64′ Szóstakiewicz), Paweł Kowalski, Ociepa (69′ Pałyska ż), Szaniec – Tomesz (77′ Lesiakowski)