Zwycięstwo rezerw i porażka w IV lidze

Bezkompromisowo w tym sezonie gra pierwszy zespół Omegi Kleszczów. W spotkaniu 8. kolejki IV ligi łódzkiej przegrał na własnym boisku z Wartą Sieradz 0:2 (0:1) i w dorobku ma nadal 12 punktów. Drużyna Dariusza Bratkowskiego wygrała cztery mecze i cztery razy schodziła z boiska pokonana. Najlepszym zawodnikiem, mimo porażki, byłl Paweł Wiśniewski.

Warta przyjechała z ogromną chęcią rehabilitacji za wiosenny remis, który pokrzyżował im trzecioligowe plany. Goście bardzo szybko uzyskali prowadzenie. W 13. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mikołaj Zwoliński i strzałem głową pokonał Wiśniewskiego. W odpowiedzi mógł wyrównać Robert Tomesz, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji, ale znakomicie między słupkami spisywał się golkiper Omegi.

Skapitulował dopiero w 88. minucie, kiedy uderzeniem z daleka drugą bramkę dla Warty strzelił Mariusz Zasada. – W tym meczu nie mieliśmy nic do powiedzenia. Warta była wyraźnie lepsza i zasłużenie wywozi punkty – powiedział po spotkaniu Dariusz Bratkowski, szkoleniowiec Omegi.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 0:2 (0:1)
Bramki: Mikołaj Zwoliński 13, Mariusz Zasada 88

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik (90′ Niedbała), Zieliński, Kuliberda ż, Michalak – Ociepa, Tomesz (84′ Olas), Pieniążek ż, Paweł Kowalski ż, Mielczarek (65′ Saternus) – Pałczyński (57′ Krzysztof Kowalski)

W 9. kolejce nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Mecz rozegrany zostanie w środę (25 września) o 17:00. Za to w sobotę (28 września) o 14:00 Omega podejmie rezerwy ŁKS Łódź.

Pierwsze zwycięstwo zanotowały natomiast rezerwy Omegi, które w meczu 6. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej pokonały przed własną publicznością drużynę Włókniarza Moszczenica 3:0 (2:0).

Omega II Kleszczów - Włókniarz Moszczenica 3:0 (2:0)
(Damian Bisaga 20, Patryk Niedbała 25, Bartłomiej Saternus 70)