Znakomity start sztangistek w Zamościu

W Zamościu rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Omegę Kleszczów reprezentowały trzy zawodniczki. Wszystkie spisały się znakomicie. Mistrzyniami Polski zostały: Sylwia Wawrzeczko (waga do 45 kg) i Klaudia Ołubek (waga do 49 kg), a wicemistrzynią Aleksandra Kopka (waga do 81 kg).

Warto wspomnieć, że dla Sylwii to pierwszy oficjalny start po urodzeniu dziecka i zmianie stanu cywilnego. Kibice pamiętają ją z sukcesów, które osiągnęła pod panieńskim nazwiskiem Oleśkiewicz.

Dzięki tym wynikom Omega uplasowała się na siódmej pozycji w klasyfikacji klubowej. Warto podkreślić, że do punktacji zaliczały się tylko wyniki dziewcząt. Wśród chłopców nie mieliśmy bowiem swojego reprezentanta. Startowały aż 42 kluby z 15 województw.