Przegrana i remis na finiszu

Za nami ostatnie spotkania rundy jesiennej seniorskich drużyn piłkarskich Omegi Kleszczów. W meczu 19. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna Jacka Berensztajna przegrała z MKP-Borutą Zgierz 2:5 (2:3), a pojedynku 15. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej (grupa 2.) Omega II zremisowała z Kasztelanem Żarnów 2:2 (0:1). Pierwsza drużyna przezimuje na jedenastym miejscu z dorobkiem 21 punktów. Omega II zajmuje zaś czternaste miejsce mając na koncie 13 punktów.

W 14. minucie Omega objęła prowadzenie po indywidualnej akcji Przemysława Szewczyka. Pięć minut później popularny Boniek zabawił się w polu karnym z obrońcami MKP-Boruty i podwyższył prowadzenie. Chwilę poźniej Hubert Jakubiec sfaulował w polu karnym Karola Chmielewskiego, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na kontaktowego gola. 180 sekund później było już 2:2. Pięknym, technicznym strzałem popisał się Mateusz Misiak, a Paweł Wiśniewski zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Omega przycisnęła, stworzyła kilka sytuacji do zdobycia gola, ale z bramki cieszył się Boruta. W 40. minucie drugie swoje trafienie zaliczył Chmielewski.

Po zmianie stron goście poszli za ciosem. Osiem minut po przerwie było 4:2 dla MKP-Boruty. Pawła Wiśniewskiego pokonał samobójczym strzałem Mateusz Roczek. Omegę dobił rezerwowy Wiktor Sujecki, który wykorzystał fatalny błąd Patryka Niedbały. Warto dodać, że strzelił on gola 60 sekund po wejściu na boisko.

Omega Kleszczów – MKP-Boruta Zgierz 2:5 (2:3)
Bramki: Przemysław Szewczyk 14, 19 – Karol Chmielewski 22-karny, 40, Mateusz Misiak 25. Mateusz Roczek (sam.) 53, Wiktor Sujecki 83

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek (62′ Załęski), Niedbała, Jakubiec ż, cz, Michalak – Miarka, Lenarczyk (62′ Ociepa), Paweł Kowalski (62′ Kapica), Pieniążek, Szewczyk – Jaszczak (85′ Piróg)

Wiele emocji było również w meczu drugiej drużyny z Kasztelanem Żarnów. Do przerwy padła tylko jedna bramka. W ostatniej akcji, przed zejściem do szatni, na strzał z 20 metrów zdecydował się Michał Gajewski i Jakub Porzeżyński zmuszony był wyjmować piłkę z siatki. W drugiej połowie trener Tomasz Walioszczyk dokonał kilku zmian i nasz zespół zyskał przewagę. Wyrównał w 65. minucie Patryk Łukasik, a na siedem minut przed końcem bramkę na 2:1 strzelił Adrian Ociepa. Kasztelan walczył jednak do końca i już w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu, a gola na 2:2 strzelił Jan Majewski

Omega II Kleszczów - Kasztelan Żarnów 2:2 (0:1)
Bramki: Patryk Łukasik 65, Adrian Ociepa 83 - Michał Gajewski 45, Jan Majewski 90

Omega II: Porzeżyński (46' Zając) - Chachuła (64' Piotrowski), Kuliberda ż, Łukasik, Jędrzejczyk ż - Rygała (80' Mikołaj Michalczyk), Załęski, Gal (55' Szczepka), Piróg (65' Szulc) - Ociepa ż (85' Jędrysiak), Kapica (64' Maciej Roczek)

Zdjęcia: Jacek Porzeżyński