Siódme zwycięstwo w sezonie

Omega Kleszczów wygrała z Ceramiką Opoczno 2:1 (1:1) w spotkaniu 16. kolejki IV ligi łódzkiej i odniosła tym samym siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie. Co ciekawe żaden z graczy Jacka Berensztajna nie wpisał się w tym meczu na listę strzelców. Po bramce Adama Banasiaka z rzutu wolnego goście strzelili sobie sami dwa gole i przegrali w efekcie 1:2.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 20. minucie. Kapitan Ceramiki Adam Banasiak perfekcyjnie wykonał rzut wolny z odległości około 25 metrów i Paweł Wiśniewski musiał wyjmować piłkę z bramki. Chwilę później było jednak już 1:1. Dośrodkowanie w pole karne Ceramiki niefortunnie przeciął Piotr Trepka i pokonał własnego bramkarza Filipa Błażejewskiego. Tuż przed przerwą powinno być 2:1 dla Omegi. Fatalny błąd popełniła defensywa, a piłkę przejął Bartosz Pieniążek, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Błażejewskim. Trafił jednak w słupek. Losy meczu rozstrzygnęły się w 57. minucie. Kolejne dośrodkowanie w pole karne Ceramiki i tym razem samobójcze trafienie zapisał na swoje konto Krzysztof Łukasik. Mimo okazji z obu stron żadna bramka już nie padła i tym samym Omega wygrała 2:1.

– W piłce wiele już widziałem, ale nigdy nie wygrałem spotkania, w którym o zwycięstwie zdecydowałyby dwie samobójcze bramki rywala. To ważne dla nas trzy punkty – skomentował mecz trener Omegi Jacek Berensztajn.

Omega Kleszczów – Ceramika Opoczno 2:1 (1:1)
Bramki: Piotr Trepka 21-sam., Krzysztof Łukasik 57-sam. – Adam Banasiak 20
Omega: Wiśniewski – Roczek ż, Paweł Kowalski, Niedbała, Załęski – Szewczyk, Góralczyk, Pieniążek ż (90′ Nowak), Miarka (84′ Michalak) – Ociepa ż (84′ Zatorski), Trzeboński

Ostatnie dwa mecze Omega zagra na wyjazdach. W środę (15 listopada) zmierzy się w Łobudzicach z Orkanem Buczek. Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zbiorniku Patyki. Trzy dni później nasza druzyna zagra zaś w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem.