Derby powiatu dla Omegi

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie IV ligi łódzkiej odnieśli piłkarze Omegi Kleszczów. Nasz zespół wygrał drugi wyjazdowy mecz z rzędu pokonując Włókniarza Zelów 2:0 (0:0). O wygranej zdecydowały bramki zdobyte w drugiej połowie spotkania.

Nasz zespół pojechał do Zelowa osłabiony brakiem Pawła Kowalskiego (sprawy rodzinne). Miejscowy Włókniarz wystąpił również bez kluczowych zawodników, a w zespole Tomasza Fiszera zabrakło chorego Rafała Bednarka i pauzującego za kartki Norberta Dregiera. Do 70. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Obrońcy gospodarzy umiejętnie rozbijali ataki Omegi. Pierwszego gola nasz zespół zdobył po zagraniu Krzysztofa Kowalskiego i niefortunnej interwencji Huberta Muszyńskiego, który skierował piłkę do własnej bramki. W 81. minucie wynik spotkania ustalił Kowalski.

Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów 0:2 (0:0)
Bramki: samobójcza 70, Krzysztof Kowalski 81

Omega: Paweł Wiśniewski - Słomian, Jacak, Radziejewski, Lipertowicz - Belica (60' Barański ż), Ociepa, Szewczyk, Piotr Janeczek (75' Krawczykowski), Baryła (60' Tomesz) - Krzysztof Kowalski (85' Gasik).

Omega po 6. kolejkach ma na koncie 14 punktów i przez kilkanaście godzin prowadziła w czwartoligowej tabeli. Następny mecz nasz zespół zagra na własnym boisku. W sobotę (12 września) zagramy o 15:00 z Astorią Szczerców.