Brak skuteczności zdecydował o porażce

W spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej Omega Kleszczów przegrała z ligowym beniaminkiem Stalą Głowno 0:1 (0:0). Zespół Marcina Zimocha posiadał w tym spotkaniu dużą przewagę, stworzył kilka groźnych sytuacji. Z kompletu punktów cieszyli się jednak przyjezdni.

Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy zamknęli Stal na własnej połowie. Omega była jednak mocno nieskuteczna pod bramką Marcina Chrobaka. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Krzysztof Kowalski, który w 12. minucie posłał piłkę minimalnie obok słupka oraz chwilę później jego brat Paweł. Futbolówka po jego uderzeniu przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką. W 28. minucie na mocne uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się Mateusz Jacak. Chrobak miał dużo szczęścia gdyż silnie uderzona piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie nadal atakowała Omega, a Stal nastawiła się na grę z kontry. W 64. minucie po jednej z nich bliski szczęścia był Damian Fortuna. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Pawłem Wiśniewskim. Zdegustowany postawą swojej drużyny trener Marcin Zimoch dokonał potrójnej zmiany i na plac gry posłał: Roberta Tomesza, Macieja Gasika i Krzysztofa Baryłę. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Wręcz przeciwnie. W 77. minucie w polu karnym Omegi faulowany został Dominik Tomczyk i prowadzący ten mecz Tomasz Majkowski podyktował jedenastkę. Pewnym jej egzekutorem okazał się Damian Mospinek. W końcówce Omega stworzyła jeszcze kilka sytuacji pod bramką Chrobaka. Nie potrafiła jednak strzelić gola i mecz zakończył się dużą niespodzianką.

Omega Kleszczów – Stal Głowno 0:1 (0:0)