Skuteczność potrzebna od zaraz

Omega Kleszczów zremisowała bezbramkowo z Jutrzenką Warta w spotkaniu 15. kolejki IV ligi łódzkiej. Więcej podbramkowych sytuacji stworzyli w tym meczu podopieczni Marcina Zimocha, ale pod bramką Jakuba Pasińskiego zabrakło precyzji. Oba zespoły dopisały więc do swojego konta po jednym punkcie.

Już w 2. minucie Omega mogła objąć prowadzenie. Strzał Karola Belicy trafił jednak w poprzeczkę bramki bronionej przez Jakuba Pasińskiego. Chwilę później przed szansą stanęła Jutrzenka. Adam Konieczny znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Wiśniewskim, ale posłał futbolówkę obok bramki. Po szybkim początku tempo spotkania nieco osłabło i gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Omega mogła zdobyć tzw. gola do szatni. W 44. minucie gospodarze rozegrali rzut rożny, po którym na bramkę Pasińskiego uderzał Mateusz Jacak. Bramkarz Jutrzenki popisał się jednak wyborną interwencją ratując swój zespół przed utratą bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Omega. W 57. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Kowalski, który z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później groźnie na bramkę Pasińskiego uderzał Robert Tomesz. Trener gospodarzy wzmocnił siłę ataku wpuszczając na plac gry Piotra Janeczka. Przewaga Omegi stała się jeszcze bardziej wyraźna, ale jedynym jej efektem były rzuty rożne. Jutrzenka w końcówce miała piłkę meczową. Uderzenie Rafała Różyckiego w ostatniej chwili zablokowali jednak obrońcy gospodarzy.

Gorąco było po zakończonym meczu na schodach prowadzących do szatni. Doszło do awantury, a w jej efekcie czerwonymi kartkami ukarani zostali Krzysztof Kowalski (Omega) i Adam Konieczny (Jutrzenka).

Omega Kleszczów – Jutrzenka Warta 0:0

Omega: Paweł Wiśniewski – Płóciennik, Słomian, Jacak, Lipertowicz ż – Belica (84′ Maciej Gasik), Radziejewski, Mateusz Roczek, Tomesz, Barański (60′ Janeczek) – Krzysztof Kowalski cz (84′ Łukasz Roczek)
Trener: Marcin Zimoch

Najbliższy mecz Omega zagra...znów w Kleszczowie. Nasz zespół zmierzy się bowiem ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów, którzy poprosili działaczy Omegi o możliwość rozegrania tego spotkania na obiekcie przy ulicy Sportowej. Tak też się stanie i mecz odbędzie się 31 października o 13:00.